תרומת זרע

 

תרומת זרע, הינו הליך הטומן בחובו מספר רב של היבטים מוסריים, הלכתיים ומשפטיים כאחד. משכך, מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד לענייני משפחה המומחה בהליכי תרומת זרע, אשר ידע לנהל וללוות את ההליך  במקצועיות יתרה ויבטיח כי זכויותיו של תורם הזרע ישמרו.

תרומת זרע נעשית בעיקר לצורכי פוריות. לרוב היא מיועדת לנשים הזקוקות לזרע שלא מבני זוגן מסיבות רפואיות או לנשים שאין להן בן זוג.

 

בתהליך המקובל – הגבר תורם את זרעו אשר נשמר בבנק הזרע ובתמורה מקבל על כך תשלום.  הזרע משמש להפריית אישה זרה , ונשמר עיקרון הסודיות , האישה לא יודעת מי תרם לה זרע, והגבר אינו יודע מי האישה שהופרתה באמצעות  זרעו .

 

יכול גם להיות מצב שבו גבר ואישה המכירים זה את זו , ושאינם בני זוג , יכולים לתרום אחד לשניה זרע ו/או ביצית לצורך הפריית הנתרמת ביחסיה עם בת או בן זוג אחר או אחרת . בדרך כלל תרומת זרע כזאת היא ללא תשלום , כי קיימים יחסי היכרות בין הצדדים.

 

 

במקרים כאלה חשוב לערוך הסכם בין שני הצדדים , באמצעות  עורך דין מומחה בתחום , כדי לשמור על זכויותיו של תורם הזרע , ועל זכויותיה של מקבלת הזרע , לטווח הקצר ולטוות הארוך כאחד.  חשוב שעורך הדין שעורך את ההסכם יהיה בעל ניסיון בתחום . לעורכי הדין חשוב להישמר מניגוד אינטרסים הקיים באופן מובנה בין הצדדים .

 

 

 

עו"ד חיה רודניצקי – מקצועיות, שירות ואמינות

עו"ד חיה רודניצקי , בעלת השכלה רפואית וניסיון של שנים, תלווה אתכם בבטחה אל עבר הגשמת חלומכם לחבוק תינוק בשר מבשרכם, יעוץ וליווי משפטי מקצועי, בנחישות ורגישות, תוך גיוס מירב המשאבים למענכם ויקירכם.

 

ייעוץ מקצועי ראשוני לצדדים בטרם תחילת ההליך .  בדיקת התאמה להליך  בהתאם לתנאי המחוקק.

ניהול הליכי תרומת זרע  לזוגות שאינם מורשים בחוק הישראלי, כמו חד מיניים, יחידים ועוד.

עריכה וניסוח ההסכם בין הצדדים  אשר מסדיר באופן חוקי את היחסים וההתחייבויות של הצדדים, בין התורם לבין הנתרמת.

ניהול ההליך לקבלת צו הורות לאחר הלידה.

טיפול במקרים של אי עמידה בהסכם, גישור ליישוב מחלוקות והסכמות.

ליווי אישי, ייעוץ מקצועי ופיקוח צמוד לכל אורך התהליך.

משרד עו"ד רודניצקי  מטפל בכל ההיבטים המשפטיים הקשורים לביצוע הליך תרומת הזרע.   החל מעריכת הסכם בין הצדדים, דרך שמירה על מלוא זכויותיהם המשפטיות לטווח הקצר ולטווח הארוך.

 

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.