רשלנות רפואית הריון ולידה

 

 

רשלנות רפואית בהריון ולידה כוללת מקרים רבים ושונים ובהם אי אבחון של בעיות באם או בעובר במהלך ההיריון, ביצוע מתרשל של בדיקות, אי ביצוע בדיקות, ניהול רשלני של מעקב ההיריון, ניהול מעקב הריון שאינו תואם את רמת הסיכון בהריון, פטירת עובר עקב רשלנות, לידת עובר עם נזק מוחי עקב טיפול רפואי מתרשל, לידת עובר הסובל מפגם או תסמונת שלא אותרה (וניתן היה לאתרה) במהלך ההיריון, תביעת מניעת הולדה בעוולה (אי הפלת עובר הלוקה במומים) ועוד.

 

עו"ד חיה רודניצקי – רשלנות רפואית בהריון ולידה

עו"ד חיה רודניצקי מתמחה בייצוג תביעות רשלנות רפואית בהריון ובלידה וגרימת נזק קשה ומתמשך לעובר או לאם. משרדה טיפל בהצלחה רבה בתביעות על רקע רשלנות רפואית במהלך ההיריון והלידה, מעניק ליווי אישי וצמוד לאורך כל התקופה הקשה, בהקפדה על ייעוץ משפטי מהשורה הראשונה. כל זאת, יחד עם הבנה למצב הקשה והמורכב והקשבה מלאת רגש, אמפטיה, סובלנות ואמינות מעל לכל. עו"ד חיה רודניצקי, לפני קבלת רישיון עריכת הדין הייתה אחות ומיילדת במשך שנים לא מעטות.

 

 • רשלנות רפואית בתקופת טרום ההיריון ובתקופת מעקב ההיריון
 • רשלנות רפואית במהלך הלידה
 • יעוץ גנטי לקוי, בדיקות הריון מתרשלות
 • אבחון שגויה או מאוחרת לתוצאות בדיקות הריון
 • כשל בזיהוי מומים במהלך ההיריון
 • רשלנות רפואית בהריון בסיכון: סכרת הריונית, רעלת היריון, הפלות ועוד
 • ליטיגציה מקצועית בבית המשפט בתיקי רשלנות רפואית בהריון ולידה
 • ייצוג תהליכים בירוקראטיים מול הממסד הרפואי, חברות הביטוח, או מי מטעמם.
 • מתן חוות דעת רפואיות מאת אנשי מקצוע מומחים בתחום היריון ולידה
 • ייעוץ משפטי מקצועי וליווי אישי לאורך כל הדרך.
 •  

רשלנות רפואית או לא ?

לרוב קיימת ליולדת או לבני משפחתה הרגשה כי "משהו לא היה בסדר בהתנהלות של הצוות הרפואי בלידה/מהלך ההיריון" ולכן נגרם נזק ליולדת או לעובר. כיצד תדעו אם תחושתכם נכונה? לשם כך, מומלץ ללא דיחוי ובסמוך להתרחשות המקרה להיעזר בשירותי עו"ד מומחה בתחום הרשלנות הרפואית בהריון ולידה, אשר ידע לבחון את השתלשלות המקרה לעומקו ואת התיעוד הרפואי -  במידה ואכן יסתמן כי אירעה רשלנות רפואית בהריון ולידה, תוגש תביעת רשלנות רפואית כנגד האחראים לה.

 

המצב המשפטי  למניעת רשלנות רפואית בהריון ובלידה

כיום הנהלים מחייבים בין היתר ביצוע בדיקות בסיסיות לגלוי מוקדם ככל האפשר של סטיות ומומים של העובר, בדיקות תקופתיות כלליות ומילדותיות, יעוץ והדרכה לאישה ולבני משפחתה לפני ולאחר הלידה. הנהלים מפרטים את הבדיקות המומלצות לבצוע בהתאם לגיל ההיריון. 

 

מעקב הריון תקין יוביל לזיהוי מוקדם של סטייה ממהלך הריון תקין והפניית נשים שהריונן זוהה כהריון בסיכון לטיפול ומעקב במרפאות להריון בסיכון גבוה ו/או למסגרות טיפול מתאימות בהתאם לצורך. במרוצת השנים עלתה המודעות והידע של הרופאים בכל הנוגע לתקופת ההיריון והלידה אך לדאבוננו, עדיין ישנם כשלים מיותרים שמקורם בחוסר הקפדה על קיום הנהלים או אי ידוע האישה ההרה אודות כל זכויותיה ואודות מכלול המידע הרלבנטי, כמו גם התעלמות מגורמי סיכון, בירורים נדרשים ועוד. 

 

במקרה של מעקב הריון לקוי שהוביל לפגיעה באם או בעובר חשוב להיוועץ עם עו"ד אודות תביעת רשלנות בהריון ובלידה ומומלץ שיהיה זה עו"ד מומחה בתחום, הבקיא ברזי הנהלים והנורמות המקובלות בתביעות אלו – ידע לאמוד סיכויים מול סיכונים בתביעה ובהתאם לצורך להניב עבורכם את הפיצוי המרבי שניתן. 

 

עו"ד חיה רודניצקי, בעלת השכלה רפואית וניסיון של שנים, הן כמיילדת והן כאחות בטיפת חלב, מומחית בתביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה - יעוץ וליווי משפטי מקצועי, בנחישות ורגישות, תוך גיוס מירב המשאבים למענכם ולמען יקירכם, תוך גיוס מלוא המשאבים, מיצוי ומימוש כל זכויותיך וקבלת הפיצוי המרבי להם הנכם זכאים!

 

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.