רשלנות רפואית בילדים

 

 

הסיבות לרשלנות רפואית בילדים הינן רבות ושונות ובהן: טיפול רפואי מתרשל בתקופת ההיריון והלידה, רשלנות רפואית בבדיקות גנטיות המביאות להולדת ילד פגוע החי חיי סבל וכאב, אי איתור תסמונות גנטיות, אבחון לקוי או מאוחר למחלות וגידולים בילדים, הימנעות ממתן טיפול או טיפול מאוחר, פענוח שגוי לתוצאות בדיקות, תרופות שאינן מתאימות לילד ועוד. מעבר לסבלו הקשה מנשוא של הילד, ניצבים לצידו הורים ומשפחה מורחבת המקדישים את חייהם לטיפול בילד, כשלמעשה אולי סבלו היה נמנע באם היה מקבל טיפול רפואי הולם. התסכול ועוגמת הנפש, ההתרוצצות האינסופית לטיפולים המרובים וההוצאות הכספיות עקב הרשלנות הרפואית בילד – הינם בלתי ניתנים לתיאור ואין פיצוי כספי שיכול לכפר עליהם. אך באותה נשימה – פיצוי כספי הולם בגין הרשלנות הרפואית יקל ולו במעט על המשפחה בניסיון לנהל אורח חיים שגרתי ולשאת בהוצאות כלכליות עצומות.

 

עו"ד חיה רודניצקי  - רשלנות רפואית בילדים

עו"ד חיה רודניצקי – מומחית בתביעות רשלנות רפואית בילדים, בעלת השכלה רפואית וניסיון של שנים, מעניקה ייצוג משפטי מקצועי, גיוס מלוא המשאבים למען הילד, הוריו ועשיית הצדק! משרדה טיפל לאורך השנים במקרים רבים ומגוונים על רקע רשלנות רפואית בילדים, ייצג בהצלחה את לקוחותיו והשיג עבורם את מלוא הפיצוי הכספי לו היו זכאים.

 

 • ניהול תיקי רשלנות רפואית בילדים בכל היקף.
 • רשלנות רפואית בהריון ו/או בלידה.
 • רשלנות רפואית בילדים שהניבה מומים.
 • נזק קשה או בלתי הפיך עקב רשלנות רפואית בילדים.
 • אבחנה כושלת למחלות וגידולים בילדים.
 • טיפול רפואי או אי מתן טיפול רפואי לילדים שגרמו כאב מתמשך ופגיעה קשה בהם ובמשפחתם.
 • תרופות רפואיות לילדים אשר הסבו פגיעה גופנית וסבל רב.
 • ליטיגציה מקצועית בבית המשפט בתיקי רשלנות רפואית בילדים.
 • ייצוג תהליכים בירוקראטיים מול הממסד הרפואי, חברות הביטוח, או מי מטעמם.
 • מתן חוות דעת רפואיות מאת אנשי מקצוע מומחים בתחום רפואת ילדים.
 • ייעוץ משפטי מקצועי וליווי אישי לאורך כל הדרך.

 

רשלנות רפואית בילד הינה נושא בו אנו נתקלים פעמים רבות. טיפול רפואי הוא אף פעם לא דבר נעים, קל וחומר כאשר עסקינן בילד. לצערנו גם בלא מעט מקרים, ישנה נטייה לזלזל כאשר התלונות מגיעות מילדים והדבר עלול להוביל לכך שלא ייערכו להם כל הבדיקות המתאימות ומכאן עולים הסיכויים לסיבוך רפואי. רפואת ילדים שונה מרפואת בוגרים בהיבטים שונים. ההבדלים הבולטים הינם כמובן גודלו הפיזי של הילד ושלבי התפתחות האיברים בגופו. טיפול רפואי בילדים מאופיין במגוון היבטים ייחודיים בתחומים שונים ובהם: מומים מולדים, אימונולוגיה, אונקולוגיה ועוד... וככל שהרפואה המערבית ואמצעיה מתקדמים כך ניתן לאתר ולטפל במחלות שונות כבר בשלבי הינקות והילדות. 

 

תביעת רשלנות רפואית בילדים

במידה וילדיכם לא זכה לקבל טיפול רפואי מקצועי, מקיף והולם ויש לכם חשד סביר לרשלנות רפואית של הצוות הרפואי, באפשרותכם לפנות לעו"ד מקצועי הבקיא בנושא ע"מ לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות בפניכם. פנייה לבית המשפט יכולה לאפשר לכם למצות את הדין עם האחראים לרשלנות הרפואית בילדיכם, למנוע הישנותם של מקרים דומים ולזכות בפיצוי כספי שיכול להקל במעט על הוצאות הטיפול הגבוהות. מטרת התביעה אמנם לא תוכל לתקן את הנזק הרפואי הנוראי שנעשה לילד, אולם תוכלו לזכות בפיצוי כספי הולם אשר יקל עליכם ולו במעט בשגרת יומו של הילד והתנהלותו לאורך השנים. יש להדגיש כי במקרי רשלנות רבים נוצר מצב כי בעקבות הרשלנות הרפואית בילדים, נגרם לילד נזק ארוך טווח המצריך טיפולים רפואיים ממושכים ויקרים מאוד, ולא אחת קצרה ידם וכיסם של הוריו מכדי לממן את הטיפולים היקרים. ולפיכך, פיצוי כספי בהחלט יקל עליכם בפאן המעשי של המימון וההתנהלות השגרתית. 

 

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.