צוואות

 

 

צוואה הינה מסמך משפטי בו אדם מסוים מפרט רצונו אודות חלוקת רכושו לאחר מותו -  בדרך זו יוכל לצוות את רצונו וכן למנוע, עד כמה שניתן, מלחמות ירושה לאחר מותו.

 

עו"ד ומגשרת חיה רודניצקי - מומחיות בדיני צוואות 

עו"ד ומגשרת חיה רודניצקי מומחיות בדיני צוואות, ייצוג וניהול משפטי, הבנה משפטית גבוהה, שירות וטיפול מקצועי ואישי כאחד. משרדה מטפל בשלל הנושאים הקשורים לתחום הצוואות, החל מצווי קיום צוואה, דרך הכנת צוואות, מתן ייעוץ לתכנון המיטבי תוך בחינת ההיבטים הרלבנטיים, ניהול הליכים לאישור צוואה במקרה של התנגדות לה או הגשת התנגדות לצוואה, ניהול עזבון ועוד.

 

סוגי צוואות

משרד עו"ד רודניצקי מטפל באופן מקצועי ויסודי בכל סוגי הצוואות, בדגש על התייחסות לכל אופן צוואה הן מבחינה צורנית והן מבחינה מהותית במטרה שלמנוע סיטואציות משפטיות מורכבות.· צוואה בעדים.· צוואה בכתב יד.· צוואה בפני רשות.· צוואה בעל פה. הצוואה השכיחה והעדיפה ביותר הינה צוואה בכתב יד של המוריש וע"פ רצונו האישי, ללא הטיות של מי מהיורשים (צוואה עם מינימום בעיות והתנגדויות, אבל אינה חפה מהן). צוואה בעל פה, הינה הדרך הכי פחות מומלצת, שכן לרוב הינה נערכת בסמוך למועד פטירת המוריש, כשמצבו הבריאותי על ערש דווי – כך שהעדים לצוואתו צריכים לתעד את דבריו בכתב ולהפקיד את המסמך האמור בידי בית משפט. חשוב לציין כי צוואה שבע"פ תקפה לחודש ימים בלבד.בכל מקרה מומלץ לפני ביצוע כל סגנון צוואה להוועץ עם עו"ד מומחה בעריכת צוואות אשר ידע לייעץ ולכוון אתכם נכונה ולהניב עבורכם את הצוואה הטובה ביותר, בהתאם לרצונכם וצרכיכם.

 

צו קיום צוואה

על מנת לחלק את עיזבונו של הנפטר ולממש צוואתו חובה להוציא צו קיום צוואה, אשר מעניק לצוואה תוקף פס"ד. את הבקשה למתן צו קיום צוואה רשאים לבקש היורשים הרשומים בצוואה וכל אדם אחר המעוניין במתן הצו. קבלת צו קיום צוואה משמש הצהרה המעידה על תוקפה של צוואת המנוח ואינה מתיישנת לעולם.

 

המסמכים הדרושים לקבלת צו קיום צוואה

  • טופס בקשת צו קיום צוואה החתום בידי המבקש ומאומת בחתימת עו"ד נוטריון, שופט, או ראש הרשות מקומית.· שוברי תשלום אגרת צו קיום צוואה משולמים וחתומים.
  • תעודת פטירה מקורית (או העתק נאמן למקור חתם בידי נוטריון)
  • אישור כתוב וחתום מאת כלל יורשי המנוח המעיד על הסכמתם לבקשת צו ירושה

 

עו"ד חיה רודניצקי לדיני צוואות 

עריכת צוואה הינה נושא מורכב ורגיש במיוחד שכן, איש אינו שש להרהר על יום מותו, לרבות על סכסוכים משפחתיים בשל חוסר שביעות רצון של יקיריו משיקולי צוואתו שהותיר. עו"ד רודניצקי מקפידה על ניהול תהליך מקצועי לניהול ויצוג תיקי צוואות, לצד רגישות גבוהה והבנה מעמיקה לתחושות וצרכי כל בני המשפחה ברגעיה הכואבים. משרדה יערוך וינסח צוואה אשר תכיל דו"ח מפורט לפרטי העיזבון ויסייע לבעל הצוואה בהגדרת יורשיו וחלקם בצוואה בהתאם לשיקול דעתו ורצונו. 

 

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.